Eleaf Pico S İncelemesi

Eleaf Pico S İncelemesi

Yazar: elektronik sigara Okunma Sayısı: 311 Yayınlanma Tarihi 11 Jun 2018 Yorum: 0

Eleaf Pico S İncelemesi


Eleaf Pico S İncelemesi

Pico S, Eleaf'ın en yeni modudur. Son birkaç yılda çok popüler olan Pico modlarının en son modelidir. 100 Watt'ta listelenen tek bir 21700 Pil modudur ( 18650 veya 20700 ile uyumludur ). Aldığım bir Avatar Denetimleri 4000 mAh 21700 pil içeriyordu - ama aynı zamanda onsuz kullanılabilir.

Pico S, serisinin genel tasarımını yükseltilmiş pil kapağıyla izler, ancak eski Pico modlarından ve bazı LED'lerden biraz daha fazladır.


Özellikler

Boyut: 52,5 x 28,5 x 128 mm

E-sıvı kapasitesi: 6,5 mL

Pil tipi: 21700/18650

Çıkış gücü: 100 W max

Çıkış gerilimi: 0.5-9 V

VW / baypas modu: 0.05Ω - 3.0Ω

TC-Ni / Ti / SS / M1 / ​​M2 / M3 modu: 0.05Ω-1.5Ω


Kit İçeriği

iStick Pico S kutusu mod (Pil Yok)

ELLO VATE Atomizer 6.5ml

HW-N 0.2-ohm coil

HW-M 0.15-ohm coil

QC USB kablosu

Kullanım kılavuzları

Yedek parçalar


Bu modu ilk aldığımda, görünüşüne ve hislerine çok etkilendim. “Göz kamaştırıcı” modelinin boya işi harika görünüyor. Standart Pico ekranınıza sahip, ancak parlak ve net. Hiç gösterişli ya da çok büyük değil.

Eski modellerin alt ayar düğmelerini terk ettikleri için mutluyum. Şimdi ekranın altına yerleştirildiler. Akü borusu gövdeden bağımsızdır - LED'ler vücudun arka tarafındadır ve akü borusu üzerine parlar. Onlarla birlikte harika görünüyor ama onları da kapatabilirsin ve hiç kimsenin bir şey olmadığını fark edemezsin.


Yapı kalitesi ve tasarımı

Eleaf Pico S, eski basit Pico modlarının güncellenmiş bir versiyonuna benziyor. Gövde rengi tüple zıttır ve vurgulanmış bir renk şeridi ile siyah düğmeler ve arkada siyah bir şerit vardır. Mod, 21700 batarya ile bile iyi yapılmış ve hafiftir.

Pil kapağını çıkardığınız eski Pico'ların aksine, Pico S'de tüm akü tüpünü çıkarırsınız. Kavrama için dokulu, diş açma iyi hissettiriyor ve uyumlu piller, hiçbir oyun oynamaya uymuyor. Bu moddaki düğmeler hoş ve tıkırtı hissettiriyor ve konuşmak için bir düğme çıngırağı yok.


Özellikler ve işlevler

Pico S, bir Eleaf modundan bekleyebileceğiniz tüm özelliklerle doludur . Ekran küçük ve renkli değil, ancak parlak ve net. Benim için biraz fazla küçük ama küçük bir mod ve muhtemelen üzerinde çok daha büyük bir tane sığmıyorlardı. Gücü ve süreyi girdiğiniz bir ön ısıtma seçeneği vardır. Bir baypas moduna ek olarak SS, Ni, Ti ve üç TCR bellek modu için sıcaklık kontrol modu da vardır.

LED'ler ayrıca programlanabilir. Yedi renk seçeneğinin yanı sıra kırmızı, yeşil ve mavi arasında geçiş yapan bir varsayılan seçenek vardır. Ayrıca bunları kapatabilirsiniz. Ancak, yanıp sönme şeklini değiştirmek için herhangi bir mod veya ayar yoktur. Mod, yükseltilmiş bir 510 platformuna sahiptir ve 26,5 mm'ye kadar atomizöre kadar işleyebilir, bu nedenle çıkıntı bir sorun olmamalıdır. Ayrıca 18650 adaptör ile geliyor.


Eleaf Pico S'yi kullanma

Modunu kullanmak oldukça basittir. Açmak veya kapatmak için beş tıklama var. Modları değiştirmek için üç tıklama, ilerlemek için yukarı ve aşağı kaydırmak ve ateş etmek için kullanın. Menü sistemine girmek için basılı tutun ve ardından normal olarak menüyü kullanın. Yukarı ve aşağı basılı tutma ayar tuşlarını kilitler. Ayrıca menü sisteminde canlı bir akü voltajı okuması görebilirsiniz.Güç modu performansı

Bu modda test, dahil edilen Avatar Controls 21700 bataryası ile yapıldı. Özellikleri 100 watt, 9 volt olarak listelerler ve listelenmemiş olsalar da, çip içine 30 amper programlanır. 0,1 ohm bobinle, sadece bu limitten dolayı watt değerini 90'a kadar çıkarmamı sağlıyor. Testlerim sırasında elde edilen maksimum watt 105 watt'tı, bu yüzden listelenen 100 watt'tan biraz daha fazlasını yapabildi.


Aldığım amp limiti, tek bir batarya modu için ortalama ve çipte programlanmış 30 ampere yakın olan 29 amper oldu. 0,46-ohm'luk bir bobinle aldığım volt limiti 6.943'tür, bu yüzden çoğu pil modları ile uyumludur. Ayrıca gerektiği gibi bir destek devresine sahip olduğunu doğrular. Listelenen 9 volt'u almak için 0.81 ohm veya daha fazla bir bobinle test etmem gerekiyor. Listelenen limite ulaşmak makul gibi görünüyor - Vaper'ın ihtiyaçları için yeterli voltajdan fazlasını sağlayabilmelidir.


Modun 100 watt'ına 0.13 ohm gibi düşük bobinlere ve muhtemelen 0,46 ohm'dan biraz daha yükseklere erişebilirsiniz. Bu nedenle mod'u tam potansiyele kullanacak kadar geniş bir alan. Düşük taraftaki dirençleri yaklaşık 0.01 ile 0.02 ohm arasında okuyabilme eğilimindedir. Oldukça normal, ama söz etmeye değer. Mod, testlerimde hiç ısınmadı. Tam sonuçlar için yukarıdaki tabloya bakın.


Sıcaklık kontrol modu performansı

Içinde SS316L tel kullanarak TCR Modu 00092 bir TCR ile SS modunda, beş oluşturur test:


Bir basit yuvarlak aralıklı tek bobin

Bir basit yuvarlak aralıklı çift bobin

İki fantezi tek sarmal oluşturur

Bir fantezi çift bobin yapı.

Hem direnç kilitli hem de kilitleme direnci olmayan sıcaklık modunu test ettim. esigara'de tutarlılık yoktu, bu yüzden çoğunlukla zayıf bir deneyimdi. Bunun üzerine, Pico S, TC'deki fantezi yapıları kullanmama izin vermedi. Beni geçici kontrol modundan çıkarmaya ve güç moduna döndürmeye devam etti. TC'ye gelince benim için kolay bir başarısızlık.

Yorumlar
Yorum Yap
elektronik sigara Vaporesso elektronik sigara likit Likit